д-р Мариета Димитрова Щерева
инфекционист гр. РусеД-р Мариета Димитрова Щерева е специалист по инфекциозни болести, практикуващ в гр. Русе.
Резервация на час за консултация
пн 22.06. |
вт 23.06. |
ср 24.06. |
чт 25.06. |
пт 26.06. |
сб 27.06. |
нд 28.06. |
|---|
| Към момента опцията за резервации на часове за дистанционни/присъствени консултации не е активирана. |
Контакти
Професионална биография
Към момента липсва информация за професионалната биография на д-р Мариета Димитрова Щерева.
Услуги
Към момента липсва информация за услугите, предоставяни от д-р Мариета Димитрова Щерева.
Цени
Към момента липсва информация за цените на д-р Мариета Димитрова Щерева.
Екип
Към момента липсва информация за екипа на д-р Мариета Димитрова Щерева.
Апаратура
Към момента липсва информация за апаратурата, с която разполага д-р Мариета Димитрова Щерева.
Транспорт
Към момента липсва информация за транспорта, с който разполага д-р Мариета Димитрова Щерева.
Партньори
Към момента липсва информация за партньорите на д-р Мариета Димитрова Щерева.
Отзиви
Отзиви
Моят отговор на коментара
Моето лично съобщение до автора на коментара
Моят сигнал за нередност с коментара
Д-р Щерева бе дежурна в Мобилмед - Русе вечерта на 07.07.2018, когато след тел. консултация с д-р Виделина Даскалова (моето джипи) посетих кабинета на Мобилмед за премахване на кърлеж. Мед. сестра беше някакъв мъж, който в началото не успя да види добре кърлежа (на дясната ръка, от вътр. страна към тялото, на 5 см над лакътя). За мое учудване не си помогна с лупа, а само с джобно фенерче тип панаирджийско (жълто, макс. 10 см дълго), което му даде някаква идея в каква посока да действа. Каза ми, че нямало да го извади, както е стандартната процедура, с щипки, а ще ползва ножче (= тип джобно ножче за белене на джанки, примерно?!). И така невиждайки добре кърлежа, той ОСТЪРГА повърхността на кожната зона със забития кърлеж, в резултат на което премахна надкожната му част, а забитата част си остана у мен, под кожата. След като видях черния остатък в мен, го попитах какво ще правим, а той отговори, че всичко било наред, кърлежът бил махнат. Казах му, че там, подкожно, има черен остатък от кърлежа в резултат от остъргването на надкожната част, а той, очевидно притеснен и изпотен от грешката си, взе да повишава тон, че нямало нищо. При тази суматоха в помещението дойде и самата д-р Щерева, която направи визуална инспекция на остърганото място и заключи: „Нищо не виждам. Нищо няма. Изваден е кърлежът.“ Мед. сестра взе да приготвя лепенка, която да ми сложи на мястото, но аз настоях отново да извадят остатъка от кърлежа. Тук реакцията на д-р Щерева бе: „Държите се арогантно. Напуснете кабинета.“ Бях ИЗУМЕНА. ... До момента никой не беше споменал за ТАП-ваксина. Попитах дали няма да ми сложат (носех у себе си, защото имам опит от предишни ЕКСТРАКЦИИ на кърлеж в същия кабинет). Д-р Щерева: „Тук не можем да ви поставим ваксина.“ Аз: „Как да не можете, друг път винаги са ми поставяли и сега си я нося?...“ Д-р Щерева: „Щом искате и си носите, ще ви я поставим.“ Откога поставянето на ТАП-ваксина е по искане на пациента?!?!?! Откога премахването на кърлеж става с остъргване на надкожната част, а пациентът се призовава да напусне кабинета с остатъка от кърлежа в тялото му?? След като ми поставиха ваксина и ме описаха в журнала си (без да ми искат такса, явно осъзнаваха, каква (НЕ) са я свършили!!!), ми дадоха направление за хирург „по настояване на пациента, за консулт с хирург след екстр. на кърлеж (ЛЪЖА, ЕКСТРАКЦИЯ НЯМАШЕ, А САМО ОСТЪРГВАНЕ на надкожната част!)“. На излизане посъветвах д-р Щерева да посети добър офталмолог (д-р Ламбева), а д-р Щерева продължи с коментарите по мой адрес, като на самия праг на кабинета (пред други посетители) в махленски стил добави, че кърлежите били в главата ми. ДНЕС С ИЗУМЛЕНИЕ НАУЧАВАМ, ЧЕ ТАЗИ ЖЕНА Е ИНФЕКЦИОНИСТ?!... Тя е некадърна, груба, цинична, с грозно отношение към професията и пациентите си и с лошо зрение. Не съм чувала за лекар, който да твърди, че „не вижда (проблем), значи НЯМА (проблем)“. Ако не беше в бяла престилка в здравно заведение, бих си помислила, че е метачка от улицата. Грозно поведение на абсолютен непрофесионалист.


Некадърна, груба и с неадекватно поведение. Противоречива Епикриза с невярна информация. Тази жена прояви дискриминационно отношение към мен. Недостойна за тази професия.